Apie mokyklą

Mokykla – antrieji namai, kuriuose gyvenimas nuo 7:30 iki 18 valandos! Visą šį laiką esame užimti akademine arba laisvalaikio veikla.

Mokykla kiekvieną darbo dieną duris atveria 7:30, o pamokas pradedame 8:30.
 
Po pamokų, 15:00 – 18:00 valandomis, veikia laisvalaikio grupė, kurios metu vaikai eina į būrelius, žaidžia, keliauja į lauką, skaito, ruošia namų darbus ar užsiima kitomis jiems įdomiomis veiklomis.
 
Tėveliai ar kiti įgalioti asmenys gali pasiimti vaikus po darbų ar bet kada anksčiau.

Ugdymas

Nuo įkūrimo metų (1993 m.) mokykla vadovaujasi LR Bendrąja programa, tačiau visą laiką remiasi savo sumanytais ir sėkmingai įgyvendinamais bei pasiteisinančiais ugdymo principais.

Vadovaudamiesi daugiau nei per 30 metų sukaupta patirtimi, įgyvendiname nuoseklų asmenybės ugdymo planą veikdami pagal mokyklos pedagogų sukurtą Darnios asmenybės ugdymo koncepciją.

Vienas svarbiausių mokyklos veiklos principų – individualizuotas ugdymas. Mokykloje kiekvienam norinčiam suteikiame galimybę organizuotis darbą taip, kad būtų lengva pasiekti geriausius rezultatus.

Vienoje klasėje mokosi ne daugiau kaip 14 mokinių. Mūsų mokykloje dirba aukščiausios kvalifikacijos mokytojai, todėl mokantis mūsų mokykloje vaikams nereikia samdyti korepetitorių nei ruošiantis egzaminams, nei siekiant geresnių rezultatų mokymosi proecese. Be to, esant poreikiui, vaikams yra teikiamos individualios konsultacijos. Mokestis už individualias konsultacijas įtrauktas į ugdymo kainą.

Mūsų mokykloje mokytojai atsižvelgia į kiekvieno vaiko asmenybę, stebi jo gebėjimus ir polinkius, juos lavina ir skatina, o vaikai įgyja teigiamą požiūrį į mokymąsi. Mokiniai sėkmingai tobulina savo stipriąsias puses ir ieško naujų iššūkių. Tai padeda siekti asmeninių ir kolektyvinių laimėjimų, o procesas vertinamas taip pat, kaip ir rezultatas.

Mūsų mokiniai pasiekia puikių rezultatų, todėl lengvai įstoja į geriausius Lietuvos ir užsienio universitetus. Tačiau tai tik vienas iš mokyklos ugdymo aspektų; ne mažiau svarbu pasiruošti ir pilnaverčiam gyvenimui už mokyklos sienų, todėl mūsų užduotis – sudaryti sąlygas mokiniams tobulėti ir lavintis ne tik klasėje, bet ir už jos ribų, atskleisti savo mokinių talentus, plėsti jų pomėgius ir ugdyti asmenines savybes.

Kiekvienais metais „Šaltinėlio“ mokyklos moksleiviai dalyvauja įvairiose olimpiadose, konkursuose ar projektuose tokiuose kaip respublikinės Vertimų ir iliustracijų konkursas „Tavo Žvilgsnis“, tarptautiniai Kalbų, Gamtos, Istorijos, Geografijos Kengūrų projektai, dažnai tapdami laureatais ar prizininkais. Džiaugiamės „Dainų dainelės“ konkurso dalyviais.

Grįžtamasis
ryšys

Akcentuojame gyvą, betarpišką ir nuoširdų mokyklos bendruomenės bendravimą, todėl mokyklos vadovai, klasių auklėtojai ir kiti pedagogai nuolat bendrauja su tėveliais ir juos informuoja vaikų ugdymo ir kitais rūpimais klausimais, o svarbiausiais dienos įvykiais ir kita informacija dalinamės elektroniniu paštu ir/ar kitomis susirašinėjimų programomis. 

Patogi vieta
ir aplinka

„Šaltinėlio“ mokykla nuo 2023 m. rugsėjo mėnesio veiklą tęs senamiesčio širdyje – Basanavičiaus g. 12, erdviame pastate, tinkamame visapusiam asmenybės ugdymui nuo darželio iki abitūros.

Mokyklos patalpos yra saugios, šviesios, jaukios ir erdvios, jose vaikams yra pakankamai vietos visai veiklai, kurią siūlo mūsų mokykla. 

Didžioji dalis pamokų vyksta pagrindinėje klasėje. Gamtos, biologijos, fizikos, chemijos mokslų, dailės ir technologijų, informacinių technologijų, kūno kultūros, sporto, šokio ir muzikos užsiėmimai vyksta atskirose patalpose.

Mokyklos klasės aprūpintos kompiuteriais, vaizdo projektoriais, išmaniosiomis lentomis ir kitomis ugdymui būtinomis elektroninėmis priemonėmis.

Laukas viduryje pastato – uždara kelių šimtų kvadratinių metrų terasa, tinkama kasdieniam laiko leidimui lauke ir kitai įvairiai veiklai. Netoliese – Reformatų parkas, įvairios miesto erdvės, muziejai, galerijos ir bibliotekos, kuriuose organizuojamos įvairios veiklos.

Kitos mokyklos erdvės: jaukios ir šviesios klasės, IT ir STEM klasės, sporto, šokių ir aktų salė, biblioteka, eksperimentų klasė, žaidimų kambariai, moderni virtuvė bei maitinimosi zona, sveikatos kambariai, rūbinė ir kt.

Profesionali
medikų komanda

Prie mūsų bendruomenės prisijungusi profesionali medikų komanda veda užsiėmimus sveikos gyvensenos ir judėjimo studijoje, teikia kineziterapeuto, psichologo, logopedo paslaugas. Atsižvelgiame į kiekvieno mokinio fizinę ir emocinę sveikatą, nuolat informuojame ir bendraujame su tėveliais vaikų sveikatos klausimais.

Maitinimas

Mokykloje ypatingas dėmesys yra skiriamas sveikai ir skaniai vaikų mitybai, valgymo įpročių ir etiketo lavinimui. Mūsų sveikatos priežiūros specialistai sudaro maistingą ir subalansuotą pusryčių, priešpiečių, pietų, vakarienės ir dienos užkandžių valgiaraštį. Alergiškiems, tam tikrų maisto produktų netoleruojantiems ar kitokių specialių maisto poreikių turintiems vaikams sudarome individualų valgiaraštį.

Vaikus raginame ragauti, degustuoti, vykdome edukacijas, į ugdymo procesą įtraukiame ne tik maisto gaminimą, bet ir jo auginimą – lauko terasoje įkurtas „Mokyklos daržas“, kur vaikai supažindami su daržininkyste ir sodininkyste.
Maitinimą mokykloje tiekia sertifikuoti, atitinkantys higienos reikalavimus bei Visuomenės sveikatos centro patvirtintą maisto tiekimo standartą maisto tiekėjai.

Neformalus
ugdymas

Po pamokų, 15:00 – 18:00 valandomis, mokykloje vaikams siūlome įvairius meno, sporto ir sveikos gyvensenos, technologijų užsiėmimus. 

Mokyklos bendruomenės
šventės

Kiekvienais metais mokykloje organizuojamos bendruomenės šventės, mugės, susitikimai su įdomiais žmonėmis.

  • Mokslo metus pradedame Rugsėjo 1 – osios švente. Susitikę po vasaros atostogų sveikiname vieni kitus su naujų mokslų metų pradžia!
  • Spalį pasitinkame sveikindami mokytojus su Mokytojo diena bei rengdami Rudens gėrybių mugę, teatro pasirodymus „Seku seku pasaką“.
  • Gruodį pasitinkame laukdami Kalėdų, mokyklos bendruomenei organizuojame kalėdines muges ir kitus renginius.
  • Minime Vasario 16 – ąją ir Kovo 11 – ąją.
  • Pavasarį džiaugsmingai pasitinkame organizuodami Velykų mugę, vėliau – minime Mamos dieną.
  • Mokslo metus užbaigiame mokslo metų pabaigos švente, minime Tėvo dieną.

 

350

mokinių

14

Vidutiniškai moksleivių klasėje

28

Ketvirtokų laidos

Rimantas Martinėlis

Mokyklos direktorius

Per daugiau nei 30 darbo metų mokykloje, apskritai švietimo bei kultūros skyriuje, bendradarbiaujant su kitų šalių švietimo, mokslo ir kultūros institucijomis, savaime atsiranda nemažai išvadų.

Viena svarbiausiųjų yra ta, kad negalima ir nereikia bandyti perimti kurios nors šalies švietimo sistemos ir dirbti pagal ją. Reikia savos.

Didžiuojamės, kad turėdami puikios kvalifikacijos ir skirtingų kartų mokytojus, galime dirbti pagal savo sukurtą, išsamiai diskutuotą, ne tik su Lietuvos švietėjais, ne plagijuotą ar nužiūrėtą, bet originalią, optimaliai įmanomą įgyvendinti programą.

Ir štai kas yra nepaprastai svarbu: mokyklai, ypač ugdančiai vyresniuosius, reikalinga demokratija ir atsakomybė, jokiu būdu jų neatsiejant, mokytojo kvalifikacinis autoritetas ir atvirumas. Ir savaime suprantama, pagarba vieni kitiems.

Istorija

1928-1940 metais Marijampolėje buvo leidžiamas žurnalas vaikams „Šaltinėlis“. Kai kuriais duomenimis veikė ir katalikiška mokyklėlė tuo pačiu pavadinimu. 1991 metais Vilniuje buvo atkurtas „Šaltinėlio“ žurnalas , o 1993 metais – „Šaltinėlio“ privati mokykla, kuri išaugo iki vidurinės mokyklos.

Mokykla 2023 metais švenčia 30 metų sukaktį. Šiuo metu „Šaltinėlis“ turi progimnazijos statusą, joje mokosi apie 350 vaikų, o toliau akademinę gimnazinių klasių estafetę perima licėjus „Forumas“.

Aurimas Perednis

Žurnalistas, mokinio tėtis

Nuoširdus ačiū, kad esate mūsų vaikams tokie jaukūs ir mieli antrieji namai. Jų noras kiekvieną rytą atsikėlus eiti į mokyklą mums yra pats svarbiausias mokyklos matas. Ačiū, kad juos mylite, skatinate smalsumą, kuriate bendruomenę ir padedate visiems būti laimingais.

Algirdas ir Toma Kumžos

Kovo 11-osios Akto signataras, ambasadorius Algirdas Kumža ir Toma Kumžienė.

Šaltinėlio” mokykla augo kartu su Lietuvos Nepriklausomybe. Tada, prieš tris dešimtis metų, viskas buvo nauja: ekonomika, savi finansai, diplomatija, švietimas. Tada nebuvo į ką pasižiūrėti – viską reikėjo sugalvoti patiems. Reikėjo drąsos, atkaklumo ir ištvermės. Manau, kad tokie tada buvo (ir iki šiol išliko) “Šaltinėlio” steigėjai. Mes esame dėkingi, kad Jūs sukūrėte jaukią ir kūrybingą mokyklą. Žavimės Jūsų ištikimybe pedagogo pašaukimui. Nuoširdžiausiai sveikiname mokyklos kolektyvą su gražiu jubiliejumi ir linkime naujų prasmingų darbų! 

STOJIMAS

Jeigu norite savo vaikui užtikrintos ateities, prisijunkite prie Šaltinėlio bendruomenės